September 22, 2017

September 19, 2017

September 18, 2017

September 15, 2017

September 14, 2017

September 13, 2017

September 12, 2017

Please reload

Poslední příspěvky

Psychologické poradenství přes Skype

Zvažovala jsem, jestli do svých služeb zařadit i online psychologické poradenství nebo ne. Tato forma má svá omezení, ale také výhody a někteří klienti jsou v situaci "buď online nebo vůbec". Právě kvůli takovým klientům jsem se nakonec rozhodla do své nabídky přidat také tuto formu. Z různých prostředků online komunikace jsem zvolila videohovor přes Skype, protože se nejvíce blíží klasickému poradenství, kdy se s klientem setkávám osobně. Další možnosti online poradenství jsou například chat, email, telefon, otázky a odpovědi na webu atd. 

 

Jaké jsou tedy výhody a nevýhody psychologického poradenství přes Skype?

 

Mezi výhody patří:

  • dostupnost - můžete absolvovat sezení doma nebo v kanceláři nebo na jiném místě, které Vám poskytne dostatek soukromí. Psychologické poradenství je dostupné i pro člověka, který je často na cestách mimo domov, nebo pro člověka s omezenou mobilitou, či pro někoho, kdo by musel na sezení dojíždět hodně daleko.  

  • větší výběr - nemusíte se omezovat na služby dostupné lokálně. Češi v zahraničí mají přístup k psychoterapii a poradenství v rodném jazyce. Pokud se přestěhujete do jiného města, nemusíte měnit terapeuta.

  • větší anonymita - nemusíte se obávat, že v místě, kam chodíte na terapii, narazíte na někoho známého

  • úspora času - ušetříte čas, který byste strávili cestou na sezení a zpátky. Tuto výhodu ocení lidé, kteří jsou hodně pracovně vytížení.

 

Mezi nevýhody patří:

  • přes Skype nemůžeme zachytit celé spektrum verbálních a neverbálních signálů na takové úrovni jako při osobním sezení

  • pro některé klienty je příjemnější trávit sezení v terapeutické místnosti vyhrazené pro tento účel, kde je zajištěno, že nebudou nikým rušeni

  • pro poradenství přes Skype je důležité mít kvalitní připojení k internetu na obou stranách a někdy je nutné řešit technické potíže, které mohou narušit průběh sezení

  • pro klienty, kteří tráví většinu svého času online, může být osobní setkání velmi podstatným aspektem poradenského vztahu

 

Já dávám přednost osobnímu setkání, ale v případě, že to z nějakého důvodu není možné, jsem ráda, že existuje alternativa, která takovýto poradenský kontakt s klientem umožní. 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Please reload

Štítky
Please reload

Archiv
  • Facebook Social Icon

© 2017 Mgr. Ing. Jana Hoke.